gamergirly
Member
You know I never really thought about this comparison until now. Just as an example, would be this:
Ryse: $500 meal cooked by a gourmet chef. It tastes good, you know its made with fine ingredients and quality
Super Mario 3D World: $300 meal cooked by your parents. It doesn't look as good as the Ryse meal but boy oh boy does it taste better and your parents know what you like
(And yes, I'm hungry right now hehe)
Ryse: $500 meal cooked by a gourmet chef. It tastes good, you know its made with fine ingredients and quality
Super Mario 3D World: $300 meal cooked by your parents. It doesn't look as good as the Ryse meal but boy oh boy does it taste better and your parents know what you like
(And yes, I'm hungry right now hehe)